MSI 24″ MAG 244C WQHD 180Hz 1MS Curved Gaming Monitor
R3,039.00
- Description
- Additional information
Description
MAG 244C
MSI 24″ MAG 244C WQHD 180Hz 1MS Curved Gaming Monitor
Specification
| Panel Size: | 24″ 16:9 Curved |
| Panel Type: | VA |
| Resolution: | 1920 x 1080 (FHD) |
| Audio: | 1x Earphone out |
| Response Time: | 1ms (GTG) |
| Refresh Rate: | 180Hz |
| I/O Ports: |
1x DisplayPort (1.2a)
1x HDMI™ 2.0B |
| Adaptive-Sync |
Link to Manufacturer product page:-MSI 24″ MAG 244C WQHD 180Hz 1MS Curved Gaming Monitor
NB:-All product info and links are subject to change without prior notice.
Bundle deals may vary per region and may not apply to South Africa.E&OE
Additional information
| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 53 × 53 × 23 cm |





