MSI 27″ MAG 274QRFW WQHD 180Hz 1MS Flat Gaming Monitor White
R7,099.00
- Description
- Additional information
Description
MAG 274QRFW
MSI 27″ MAG 274QRFW WQHD 180Hz 1MS Flat Gaming Monitor White
Specification
| Panel Size: | 27″ 16:9 Flat |
| Panel Type: | Rapid IPS |
| Resolution: | 2560×1440 (WQHD) |
| Audio: | 1x Earphone out |
| Response Time: | 1ms (GTG) |
| Refresh Rate: | 180Hz |
| I/O Ports: |
1x DisplayPort (1.4a)
2x HDMI™ 2.1 |
| AMD-FreeSync |
Link to Manufacturer product page:-MSI 27″ MAG 274QRFW WQHD 180Hz 1MS Flat Gaming Monitor White
NB:-All product info and links are subject to change without prior notice.
Bundle deals may vary per region and may not apply to South Africa.E&OE
Additional information
| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 53 × 53 × 23 cm |
Related Products
VIVE COSMOS VR HEADSET AND CONTROLERS
R20,149.00





